TurkishEnglishGerman
Ünye Ticaret Borsası
İletişim Talep ve Öneri

Haberler BAŞKANIMIZIN DEPREM İLE İLGİLİ MESAJI

27/01/2020 - 14:16 Tarihinde Yayımlandı
  Elazığ-Malatya’da yaşanan depremlerle ilgili açıklama yapan Başkanımız Mustafa USLU;

Ülkemizin bulunduğu coğrafi şartlar nedeniyle depremler her zaman yüz yüze  geleceğimiz  yalın  gerçeklerdir. Geçmişte acı örnekleri ile karşılaştığımız  ve ciddi manada mal ve can kaybı yaşadığımız bu doğal afetlerin sonuncusu da Elazığ ve Malatya İllerimizi etkileyecek şekilde meydana gelmiş ve bizleri derinden yaralamış, üzmüştür.

Türk Halkı her zaman olduğu gibi büyük bir duyarlılıkla depremzedelerimizin yardımına koşmuş, devletimiz ivedi olarak   konuya müdahale etmesine rağmen her deprem sonrası yaşadığımız acı gerçekle yine yüzleşmiş  ve can kayıpları ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız.

Devletimiz güçlü bir devlettir, yüzyıllardır gelen devlet geleneğimiz, tecrübelerimiz  ve  Türk Halkının en önemli özelliği olan yardımlaşma duyguları ile bu kötü günlerinde üstesinden geleceğimize, yıkılanın yerine yenisini daha iyi bir şekilde yapacağımıza hiç şüphem yoktur.

Bu yaşanan doğal afet bir yandan da bizlere her zaman depreme karşı hazırlıklı olmayı ve depremle yaşamayı öğrenmemiz gerçeğini bir kez daha hatırlatmıştır. Tüm kişiler, kurumlar olarak artık daha duyarlı ve daha bilinçli olarak gelecekteki olası depremlere karşı hazır hale gelmeyi bir görev olarak kabul etmeli ve acı kayıplar yaşamamak için tüm fertlerimiz, kurum ve kuruluşlarımız  üzerine düşen sorumlulukları yerine getirme gayreti içerisinde olmalıdırlar.

 Bu manada bizler, TOBB önderliğinde başlatılan yardım seferberliğine Ünye Ticaret Borsası olarak da katılmış bulunmaktayız. Üyelerimizin destekleri ile birleştirdiğimiz yardımları Ordu İl’inde bulunan tüm oda/borsalar olarak en kısa sürede yardım bölgesine ulaştıracağız.

Bunun dışında da şahsım, Borsamız ve üyelerimiz adına elimizden ne gelirse yürekten  yapmaya hazır olduğumuzu ifade eder, bu doğal afette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dilerim.

Tüm Milletimizin başı sağ olsun.

Saygılarımla.

Popüler Haberler

TOBB Başkanımız Rifat HİSARCIKLIOĞLU Standımızı Ziyaret etti

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Başkanımız,Antalyalılara fındık ve Ünye hakkında bilgi veriyor

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Şadan EREN den Standımıza Ziyaret

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Ünye Ticaret Borsası Antalya YÖREX de

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Ordu Tanıtım Günleri

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Ünye Ticaret Borsası Paydaşlarıyla Bir Araya Geldi

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Otso Açılışı ve Otb Toplantısı

Haber açıklama metni...

Devamını oku »

Borsa Toplantısı

Haber açıklama metni...

Devamını oku »
Ünye Ticaret Borsası © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır