English English
Fındık Fiyatı
Çarşamba, 23 Ağustos 2017 Tarihli Fiyat BRÜT [Geçmiş Fındık Fiyatları]
Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Atatürk Köşesi
Döviz Kurları
altın fiyatları
Önemli Linkler
Ünye Tanıtımı

PARKLAR VE ÇAY BAHÇELERİ

 

ÇAMLIK

İlçenin kuzeybatısında denizle sahil Karayolu arasında geniş bir alanda kurulmuştur. İçinde çocuk parkı ve barbeküler vardır. Sadece Ünyelilerin değil çevre il ve ilçelerde oturan vatandaşların da en fazla tercih ettikleri piknik alanıdır. Çamlıkta ayrıca bir motel ve bir restoran bulunmaktadır.

 

ÇAKIRTEPE

İlçe sınırları içinde, kentin ve denizin kuşbakışı seyredilebildiği bir tepe üzerinde kurulmuş piknik yeridir. İçinde çay bahçeleri ve pide salonları vardır. Hem Ünye’de oturan insanların hem de Ünye’ye gelen yabancıların, özellikle yaz akşamlarında doyumsuz manzarayı seyrederek dinlenmek için en fazla tercih ettikleri yer Çakırtepedir.

 

ÇINARSUYU

Şehrin kuzeybatısında deniz kenarında Orman Bakanlığı tarafından kurulmuş piknik yeridir. Yemyeşil ağaçlar içinde piknik yaparak dinlenmek ve denize girmek isteyenler için ideal bir yer olan Çınarsuyunda kısa veya uzun süreli tatili düşünenler için kiralık evler de vardır.

 

GEZİNTİ VE DİNLENME YERLERİ

Ünye’de,  2’si yıldızlı 10 otel, 4 motel, 9 pansiyon ve 8 kamp işletmesi birinci sınıf hizmet vermektedir. Bu işletmelerde verilen kaliteli hizmete rağmen fiyatlar son derece düşuktur. Ünye’deki otel, motel ve pansiyonların diğer bir özelliği de müşterilerine geleneksel Türk konukseverliği ile hizmet vermeleridir. Konaklama tesisleri, özellikle yaz aylarında % 100 doluluk oranı ile çalışırlar. Bu nedenle İlçeye gelecek olanların, gelmeden önce rezervasyon yaptırmalarında fayda vardır.